Тайський військовий, що в лютому влаштував стрілянину в торговому центрі й убив 29 людей, найімовірніше зазнавав цькувань, побиття й сексуального насилля з боку командування та колег.

Ці дії часто можна прирівняти до катувань, ідеться в новому звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International під назвою «Ми для них лише іграшки» — про ситуацію з порушенням прав людини в армії Таїланду.

«Знущання над новобранцями в тайській армії тривалий час були відомою таємницею. Наше дослідження показує, що таке погане ставлення є не винятком, а правилом, і свідомо приховується серед військових», — зазначила Клер Елґер, старша директорка Amnesty International із питань дослідження, захисту прав і розробки політик.

Серед іншого, у звіті описуються випадки, коли командувачі змушували підлеглих їсти «наче собак», тобто без рук, і випадки сексуальних знущань: приміром, солдатів змушували роздягатися, тримати статеві органи один одного чи привселюдно мастурбувати.

Речник Міністерства оборони Таїланду в коментарі Reuters зауважив, що не знайомий зі звітом Amnesty International, утім усі випадки знущань серед військових, про які було відомо раніше, вирішувалися, а не замовчувалися.

«За останні два-три роки було дуже мало випадків (знущань серед військових — ред.), тож, певно, йдеться про застарілу інформацію», — зазначив він.

Нагадаємо, 8 лютого 2020-го поліція Таїланду заявила, що в місті Накхонратчасіма та в його околицях неподалік від столиці Бангкока військовий відкрив вогонь. Тоді повідомлялося про 12 загиблих, згодом їх кількість зросла до 20. За останніми даними, внаслідок стрілянини загинули 29 людей.

Нападником був 32-річний військовий Джакарафат Томма. Зазначалося, що він напав на свого керівника, викрав з військової бази зброю та боєприпаси, після чого стріляв у буддистському храмі та торговому центрі. 

Перед нападом Джакарафат написав у Facebook, що хоче помститися, але не розповів, за що. Як заявив прем'єр, Томма хотів помсти за земельну угоду, в якій, як він вважав, його надурили. Конфлікт виник із родичем командира військової частини.

Пізніше нападника застрелила поліція.

Поділитись: