Правозахисна організація Amnesty International закликала генерального прокурора Росії звільнити з ув'язнення фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва.

Про це йдеться в повідомленні організації.

Також Amnesty International просить не катувати активіста та «не піддавати іншим видам жорстоко поводження, що прирівнюється до нелюдського та такого, що принижує гідність».

В організації вимагають зняти обвинувачення з Мустафаєва та звільнити його, бо він є «в'язень совісті, якого переслідують лише за його правозахисну діяльність».

Amnesty International закликала всіх охочих написати свій лист до генпрокурора з аналогічними проханнями.

Зазначається, що Мустафаєва 12 вересня 2019 року перевели з Криму на південний захід Росії. Наразі він очікує переведення з Краснодара до Ростова-на-Дону.

«Його утримують у спільній камері в чотири квадратні метри, з жахливою санітарією, що прирівнюється до нелюдського й такого, що принижує гідність, поводження. Сервера Мустафаєва переслідують виключно через його правозахисний активізм», — підкреслили в організації.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2017 року російські силовики заарештували в анексованому Бахчисараї шістьох місцевих жителів —Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекерьяєва й Ернеса Аметова. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».
  • 21 травня 2018 року в Криму також затримали координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до тієї ж справи.
  • 26 серпня суд у Ростові-на-Дону продовжив запобіжний захід вісьмом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців. Відтак Марлен Асанов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов залишаться в СІЗО до 13 лютого 2020 року.
  • 11 липня Верховний суд Росії змінив вирок фігурантам справи. Енверу Мамутову призначили покарання у вигляді 16 років 9 місяців ув'язнення, Ремзі Меметову, Рустема Альбітарову, Зеврі Абсеітову — 8 років 9 місяців позбавлення волі.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: