Фонд «Демократичні ініціативи» висловив протест проти маніпуляцій на каналі «112 Україна»

Фонд «Демократичні ініціативи» висловив протест проти маніпуляцій на каналі «112 Україна», який, спираючись на інформацію аналітичної організації, повідомив неправдиві результати досліджень політичних рейтингів.

Про це йдеться в заяві фонду.

Зазначається, що 6 вересня в ефірі каналу «112 Україна» стверджувалося, що останні результати громадської думки «засвідчують зростання популярності партії «За життя». 

Наголосимо, що партію «За життя» очолює колишній «опоблоківець» Вадим Рабінович. До цієї ж партії вступив і кум Володимира Путіна Віктор Медведчук, якого телеканал «112 Україна» часто цитує.

«Насправді, як показують дані опитувань, ніякого «зростання популярності партії «За життя!» не відбувається: у грудні  2017 року за неї були готові проголосувати 6,7% населення, у травні  2018 року – 6,0%, у серпні  2018 року – 6,1%.  Не зріс також і президентський рейтинг Рабіновича: у грудні 2017 року – 5,8%, у серпні 2018 року – 5,3%. Не зросли й рейтинги довіри до Рабіновича», — заявили у «Демократичних ініціативах» та наголосили, що жодних підстав для таких заяв в ефірі телеканалу немає.

Фонд вимагає від «112 Україна» спростування неправдивої інформації.

«Попереджаємо  телеканал, що у разі  подібного використання даних наших досліджень будемо змушені звернутися до Національної Ради України з питань радіо та телебачення щодо відкликання ліцензії за поширення неправдивої інформації. Те саме стосується й інших засобів масової інформації», — заявили аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Поділитись: