Технології

Android може стати платним через штраф Єврокомісії — Google

18 липня, 2018 21:23
Технології/Android може стати платним через штраф Єврокомісії — Google
Зберегти
Вигляд
Компанія Google попередила, що рішення Єврокомісії оштрафувати Google на 4,3 мільярда євро ставить під загрозу безкоштовну модель розповсюдження Android.

Компанія Google попередила, що рішення Єврокомісії оштрафувати Google на 4,3 мільярда євро ставить під загрозу безкоштовну модель розповсюдження Android.

Про це повідомляє The Verge.

Головний виконавчий директор Google Сундар Пічаї заявив, що заборона Єврокомісії установлювати на телефони під управлінням своєї ОС своїх же додатків, порушить екосистему Android. Це може призвести до зміни бізнес-моделі безкоштовного поширення Android.

«Поки що бізнес-модель Android не припускала жорстко контрольованої моделі поширення та не вимагала від нас стягувати з виробників плату за використання наших технологій. Якщо ж виробники смартфонів і мобільні оператори не зможуть встановлювати наші програми на свої пристрої, це порушить баланс екосистеми Android», — зазначив Пічаї.

Варто зазначити, що рішення ЄС полягає не в забороні встановлювати додатки Google взагалі, а лише робити це таким способом, щоб користувачі мали свободу вибору.

Зокрема комісія вважає перешкоджанням вільній конкуренції, труднощі завантаження додатків з інших місць, окрім PlayMarket від Google, а також низку встановлених за замовчуванням додатків компанії, які неможливо видалити без отримання root доступу.

Нагадаємо, 18 липня 2018 року антимонопольний орган Євросоюзу оштрафував Google на 5 мільярдів доларів за порушення умов ведення чесної конкуренції на ринку інтернет додатків.

Раніше ЄС вже штрафувала Google за порушення правил вільної конкуренції на 1,7 мільярдів доларів за сервіс з пошуку покупок.

У 2016 році ЄС зобов’язав Google відповісти у суді на звинувачення щодо можливого зловживання домінуючим положенням мобільної операційної системи Android, яка витісняє конкурентів з ринку ЄС.

Пов`язані новини