Антимонопольний орган Євросоюзу оштрафував компанію Google на 5 мільярдів доларів за порушення умов ведення чесної конкуренції на ринку інтернет додатків.

Антимонопольний орган Євросоюзу оштрафував компанію Google майже на 5 мільярдів доларів за порушення умов ведення чесної конкуренції на ринку інтернет додатків.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄС.

Розслідування ЄС стосується контрактів Google, укладених з виробниками мобільних телефонів. Зокрема, в ЄС вважають перешкоджанням вільній конкуренції передвстановлення на смартфонах програми PlayMarket, яка попередньо налаштовує користувачів завантажувати саме програми Google.

Також на смартфонах, що використовують операційну систему Android, майже відсутня можливість завантажувати додатки з інших місць, окрім PlayMarket.

Також ЄС зобов'язав компанію змінити модель її операційної системи так та зняти всі обмеження для виробників мобільних додатків.

Незважаючи на рекордний розмір штрафу, компанія Alphabet, якій і належить Google, заробляє стільки ж грошей за 16 днів.

Раніше ЄС вже штрафувала Google за порушення правил вільної конкуренції на 1,7 мільярдів доларів за сервіс з пошуку покупок.

У 2016 році ЄС зобов’язав Google відповісти у суді на звинувачення щодо можливого зловживання домінуючим положенням мобільної операційної системи Android, яка витісняє конкурентів з ринку ЄС.

Раніше повідомлялося, що чужу пошту на Gmail може читати будь-який розробник для Android.

Поділитись: