Кремль доручив організовувати анексію Криму у 2014-му році міністру оборони Росії Сергію Шойгу та раднику президента Володимира Путіна Владиславу Суркову.

Кремль доручив організовувати анексію Криму у 2014-му році міністру оборони Росії Сергію Шойгу та раднику президента Володимира Путіна Владиславу Суркову. 

Про це під час допиту в Оболонському суді Києва у справі екс-президента Віктора Януковича повідомив колишній депутат Державної Думи РФ Ілля Пономарьов.

За його словами, російська влада запустила «процедуру з анексії» Криму 23 лютого 2014 року.

«Доручення на виконання було надано двом людям —  міністру оборони Шойгу, а також Владиславу Суркову», — сказав Пономарьов.

Радник президента Росії Володимира Путіна Владислав Сурков (праворуч) під час наради, архівне фото 2013 року Фото: Адміністрація президента Росії

Він зазначив, що Росія почала активно втручатися в політичну ситуацію в Україні восени 2013-го року.

«Але те, що йде безпосередньо військова операція, пов'язана зі зміною території, мені особисто стало зрозуміло на початку березня», — сказав Пономарьов.

Під час анексії Криму Росією у березні 2014 року ключовим впливом на так званий «референдум» стали російські військові, зазначив він. 

«Я вважав, що референдум в Криму був легітимним і відображав думку кримчан. Через деякий час я змінив свою точку зору. Виявилося, що ключовий вплив на референдум здійснили військові», — сказав він.

Колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов під час допиту у справі президента-втікача Януковича в Оболонському райсуді міста Києва, 14 лютого 2018 року Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

За словами Пономарьова, анексія Криму «не була рухом знизу», це було організоване захоплення території іншої держави.

«Я діяв на лівому фланзі в російській політиці, добре знаю Глазьєва, Затуліна, Дугіна, Малофєєва, Гіркіна. . Ми з ними спілкувалися після цих подій, і це змінило мою точку зору. Це не було рухом знизу, це був організоване захоплення території іншої країни», — сказав Пономарьов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переговори про отримання $3 млрд від Росії у 2013-му вів син Януковича — екс-депутат Думи РФ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile