Основні переговори щодо отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013-му році вів син Віктора Януковича — Олександр.

Основні переговори щодо отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013-му році вів син Віктора Януковича — Олександр. 

Про це під час допиту у справі Януковича сказав екс-депутат Державної Думи РФ Ілля Пономарьов. 

За його словами, в уряді оточення віце-прем'єра Росії Ігоря Шувалова шукали економічний спосіб підтримати Януковича і його оточення, щоб схилити не підписувати Асоціацію з ЄС. 

«Була знайдена схема до вересня, дуже нестандартна схема надання фінансової допомоги. Це схема була пов'язана з українськими державними єврооблігаціями. Росія взяла на себе зобов'язання купити певну кількість облігації. Перший транш на $ 3 мільярди. Загальний обсяг повинен був скласти $ 15 мільярдів... Потім облігації повинні були злетіти в ціні, і вони отримали б особисту вигоду. Наскільки мені відомо, основним переговорщмком був Олександром Януковичем», — сказав він.

У цілому обсяг фінансування мав скласти 15 мільярдів.

20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $ 3 млрд, борг за якими й став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борг Януковича»: Чи уникне Україна сплати 3 мільярдів доларів.

Поділитись: