Туреччина оголосила про свою готовність відновити будівництво першої нитки газопроводу «Турецький потік», пише Deutsche Welle.

«Існують політичні рішення про врегулювання питання щодо подальшої реалізації проекту», – сказав міністр економіки країни Ніхат Зейбекчи.

За словами турецького міністра, наразі будівництво газопроводу по дну Чорного моря обговорюється на переговорах з російською стороною.

«Турецький потік» вигідний для обох країн», – підкреслив Зейбекчи.

Також міністр економіки Туреччини повідомив що Анкара зняла всі законодавчі бар'єри, що перешкоджали створенню АЕС «Аккую» поблизу міста Мерсин. Як відомо, у цьому бере участь російська держкомпанія «Росатом».

Раніше повідомлялося, що у російському «Газпромі» заявили про готовність відновити проект «Турецький потік».

У грудні 2014 року між Москвою і Анкарою була досягнута домовленість про будівництво газопроводу між Росією і Туреччиною по дну Чорного моря. Проект, названий «Турецьким потоком», припускав прокладку чотирьох ниток загальною потужністю 63 млн кубометрів газу в рік. Спочатку планувалося, що 16 млн кубометрів буде поставлятися в Туреччину, інший обсяг повинен був розподілятися на газовому вузлі на кордоні з Грецією. Після погіршення політичних відносин між Росією і Туреччиною в листопаді 2015 року реалізація проекту була припинена.

Поділитись: