Життя

Антикорупціонери закликали главу САП Холодницького відзвітувати про «злиті справи»

Життя/Антикорупціонери закликали главу САП Холодницького відзвітувати про «злиті справи»
Зберегти
Вигляд
lead

«Центр протидії корупції» презентував реєстр «злитих» Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою справ. Тепер учасники антикорупційної організації закликали главу САП Назара Холодницького відзвітувати про такі провадження.

«Назар Холодницький, пропонуємо наступного тижня в офісі ЦПК публічно за участі журналістів обговорити «злиті» САП справи. Давайте почнемо зі справи «рюкзаків Авакова»,написав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Шабунін додав, що на звіті мали б бути присутні і представники Національного антикорупційного бюро.

Сам Холодницький заявив, що готовий обговорити «реєстр злитих справ». У коментарі «Укрінформ» Він зазначив, що САП вже проводить консультації з приводу розслідування певних кримінальних проваджень з громадськими активістами, серед яких представники «Реанімаційного пакету реформ», Transparency International Ukraine. У таких зустрічах також брали участь і представники Центру протидії корупції.

«Ми всі ті їх «злиті» справи готові публічно обговорити. І не я, а кожен процесуальний керівник, який є в кожному х цих проваджень», — сказав Холодницький.

Серед справ, про які йдеться у реєстрі, є справа «рюкзаків», справа щодо пропонування хабараСупрун, корупційний скандал всередині Федерації футболу України, справа з незаконними оборутками МАУ та інші.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру створили в грудні 2015 року для процесуального керівництва у справах Національного антикорупційного бюро та здійсненні публічного обвинувачення в судах. Саме від прокурорів залежить якість розслідувань топ-корупції та вироки суду, а, отже, чи будуть фігуранти гучних справ нести покарання за корупцію.

Пов`язані новини