Антимонопольний комітет України наклав штраф у розмірі 5,5 мільйона гривень на державне підприємство Адміністрація морських портів України.

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Зазначається, що штраф наклали за те, що Адміністрація морських портів (АМПУ) стягувала із суден, які заходили до українських морських портів, додаткові збори.

«АМКУ визнав неправомірним стягнення додаткових коштів з суден Адміністрацією морських портів України та наклав штраф у розмірі 5,5 млн грн», — повідомив Тереньєв.

Додаткові збори стягували за послуги оформлення приходу суден в порт, за послуги оформлення виходу з порту, за послуги перевірки на відповідність кодексу з охорони суден. Всі ці збори мали входити до складу корабельного збору, який також сплачували судновласники.

В Антимонопольному комітеті вважають, що стягнення додаткових зборів із суден у портах є зловживанням монопольним становищем АМПУ, за що на це державне підприємство наклали штраф.

Раніше Антимонопольний комітет порушив справу проти Міністерства інфраструктури України. Підставою стало звернення аеропортів України щодо надання Мінінфраструктури особливих умов для аеропорту Бориспіль.

Поділитись: