Антимонопольний комітет України наклав штраф у розмірі 53 мільйони гривень на компанію «Корум Україна», яка належить українському олігарху Рінату Ахметову. Штраф наклали за змову під час тендеру.

Про це повідомив голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв.

Зазначається, що державне підприємство Львіввугілля проводило тендер на закупівлю машин для добування вугілля, елеваторів та конвеєрів на 330 мільйонів гривень. Торги проводили у системі Prozorro.

Антимонопольний комітет виявив, що під час цих торгів «Корум Україна» змовилась з компанією «Гірські Машини» та уникли справжньої конкуренції на торгах. Про змову свідчать такі факти, як наявність спільних працівників, засновників, засобів зв'язку та IP-адрес у цих компаній.

«Наведена сукупність доказів розцінена Антимонопольним комітетом України як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів», — повідомив Терентьєв.

Компанія Ахметова не погоджується з рішенням Антимонопольного комітету та повідомила, що оскаржуватиме його у суді.

«ТОВ «Корум Україна» заперечує щодо висновків АМКУ та вважає їх такими, що не ґрунтуються на повному та всебічному дослідженні всіх обставин справи. Компанія здійснює свою діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства», — повідомили у компанії.

Нагадаємо, що 7 жовтня Антимонопольний комітет порушив справу проти компанії «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, яку підозрюють у зловживанні монопольним становищем на ринку.

Наприкінці 2018 року АМКУ ухвалив рішення, яким не визнав компанію «ДТЕК» Ріната Ахметова монополістом в Україні.

Поділитись: