Компанію «Д.Трейдінг», кінцевим власником якої є Рінат Ахметов, оштрафували на 82,6 тисячі гривень за подання неправдивої інформації до Антимонопольного комітету.

Як повідомляють у пресслужбі АМКУ, там запросили у «Д.Трейдінг» інформацію про операції з купівлі-продажу електроенергії компанією «ДТЕК Західенерго», яка також належить Ахметову. Запит надіслали в межах розслідування, яке Антимонопольний комітет проводить проти «ДТЕК Західенерго».

«Частина отриманих у листопаді 2019 року даних виявилася недостовірною. Наприклад, вказані обсяги продажу електроенергії по місяцях не співпали з сумарними обсягами за період», — повідомляють в Антимонопольному комітеті.

Там зазначають, що «Д.Трейдінг» має заплатити штраф протягом 2 місяців, адже подала неправдиву інформацію та порушила антимонопольне законодавство.

Український Антимонопольний комітет відкрив справу проти «ДТЕК Західенерго», яка експлуатує єдину теплоелектростанцію на «Бурштинському енергоострові», у жовтні 2019 року. Цю компанію підозрюють у зловживаннях на ринках електроенергії. Зокрема у тому, що вона продає менше електрики на ринку на добу наперед (де електрика дешевша) для того, аби продавати більше електрики на балансуючому ринку (де електроенергія дорожча).

У «ДТЕК Західенерго» звинувачення Антимонопольного комітету відкидають.

На початку березня 2020 року Європейське енергетичне співтовариство приєдналося до розслідування Антимонопольного комітету України проти компанії «ДТЕК Західенерго»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile