Олігарха-втікача Сергія Курченка оштрафували на 15 мільйонів гривень за порушення умов чесної конкуренції під час збільшення своєї частки в управління «Брокбізнесбанку».

Про це повідомив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв.

«АМКУ прийняв рішення у справі про вчинення економічної концентрації - набуття Курченком С.В. та групою пов'язаних осіб «Брокбізнесбанку». На Курченко С.В. накладено штраф 15 000 000 грн», — повідомив голова АМКУ.

Раніше повідомлялося, що у справі Курченка конфіскували Одеський нафтопереробний завод. Орієнтовна вартість конфіскованого майна складала понад 200 млн доларів. Екс-керівників Одеського НПЗ оголосили у розшук у квітні 2017 року.

22 квітня 2017 року заарештували колишнього заступника генерального директора з постачання Одеського НПЗ.

У липні 2017 року суд остаточно передав державі Одеський НПЗ.

Загалом Курченку інкримінується:

  • заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, який належав Укрнафті та Укргазвидобування.
  • Своїми діями він завдав збитків підприємствам на суму 2,1 мільярди гривень.
  • заволодіння коштами, які належали Нафтогаз України, на суму 448,96 мільйони гривень з подальшим відмиванням доходів.
  • замах на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, яке належало Нафтогаз України. Йдеться про 5,1 мільярди гривень.
  • заволодіння коштами Нацбанку на суму 787 мільйонів гривень, які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк» з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
  • заволодіння коштами Реал Банку (4,7 мільярди гривень).
  • заволодіння майном Укргазбанку на суму 502 мільйони гривень шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів.

У січні 2017-го суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання. У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку  повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ«Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка.

Поділитись: