Економіка / Бізнес

Антимонопольний комітет оштрафував полтавське та запорізьке обленерго на 45 млн грн

Антимонопольний комітет
Економіка/Бізнес/Антимонопольний комітет оштрафував полтавське та запорізьке обленерго на 45 млн грн
Зберегти
Вигляд
Антимонопольний комітет України ухвалив рішення накласти штраф у розмірі 30,1 мільйона гривень на «Полтаваобленерго» та 14,9 мільйона гривень на «Запоріжжяобленерго» за зловживання монопольним становищем.

Зокрема, «Полтаваобленерго» створювало перешкоди для доступу до ринку низці компаній, які виробляють електроенергію.

«ПАТ Полтаваобленерго», діями, які полягали у зволіканнях в отриманні поштових повідомлень із заявами щодо укладення договорів про передачу електричної енергії місцевими електричними мережами та вимаганні документів, непередбачених чинним законодавством, обмежувало доступ незалежних постачальників на ринок та в результаті позбавило їх можливості здійснювати господарську діяльність у Полтавській області», — йдеться у повідомленні Антимонопольного комітету.

«Запоріжжяобленерго не погоджувало постачальнику електроенергії обсяги купівлі енергії за нерегульованим тарифом, чим також завадило йому продавати енергію на ринок.

Раніше Антимонопольний комітет переніс ухвалення рішення щодо монополізму компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова на ринку електроенергії України.

Попередні засідання Антимонопольного комітету у цій справі було зірване через те, що позивачі — НКРЕКП та Укренерго — не прибули на засідання. У Антимонопольному комітеті тоді заявили, що розглядатимуть справу навіть без позивачів.

Пов`язані новини