Життя

Антимонопольний комітет порушив справу проти операторів зв’язку «Київстар», Vodafone та lifecell

Марія Процишен
Життя/Антимонопольний комітет порушив справу проти операторів зв’язку «Київстар», Vodafone та lifecell
Зберегти
Вигляд
Антимонопольний комітет України порушив справу проти найбільших операторів зв’язку — «Київстар», «Vodafone Україна» та «lifecell Україна» — через скорочення терміну дії тарифів на мобільний зв’язок до 28 днів.

Про це повідомила державна уповноважена АМКУ Марія Процишен.

«У своїх поясненнях Оператори заявили, що законодавством розрахунковий період в один місяць встановлений саме щодо абонентної плати і вказали, що в них є інший різновид плати — «плата за пакет послуг», тому таке нормативне обмеження не поширюється щодо їх нових тарифних планів», — зазначила вона.

Водночас АМКУ з’ясував, що в умовах/порядку надання послуг усіх трьох операторів йдеться саме про абоненту плату, розрахунковий період якої, згідно з законом, — один місяць.

«Зважаючи на вищенаведене та спірність питання щодо відповідності принципам добросовісної конкуренції факту встановлення 4-тижневого розрахункового періоду, а також комунікації окремих операторів щодо його запровадження було прийнято рішення про відкриття справ проти компаній Київстар, Водафон Україна та Лайфселл за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції», — повідомила Процишен.

Зазначимо, що в разі доведення порушень з боку операторів АМКУ може накласти на них штраф.

У листопаді 2017 року АМКУ оштрафував «Київстар» на 54,4 тисячі гривень.

Також повідомлялося, що АМКУ порушив справу через можливу змову під час тендеру на ремонт Шулявської розв’язки в Києві.


Більше про:
# АМКУ
Пов`язані новини