Антимонопольний комітет України 1 серпня планує розглянути справу про зловживання монопольним становищем низкою заводів з виробництва азотних добрив, які належать українському олігарху Дмитру Фірташу.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Антимонопольного комітету.

Зокрема, за даними АМКУ, заводи Фірташа зловживали своїм монопольним становищем у 2014-2017 роках, що призвело до зростання цін на мінеральні добрива, а також фактичної зупинки виробництва добрив в Україні у березні 2017 року.

Нагадаємо, що у червні 2019 року голова Антимонопольного комітету заявив, що відомство встановило факти зловживання заводами Фірташа своїм монопольним становищем на ринку азотних добрив. За його словами, на компанію Фірташа можуть не просто накласти штрафні санкції, але й змусити її поділити свої хімічні активи.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Зазначимо, що Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile