Антимонопольний комітет України встановив факти можливого зловживання монопольним становищем азотними заводами компанії Group DF, які належать українському олігарху Дмитру Фірташу.

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьяєв.

«Група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив. Зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем», — повідомив Терентьєв, коментуючи висновки перевірки азотних заводів Фірташа.

Так, за даними АМКУ, заводи Фірташа купували газ у пов'язаних підприємств для виробництва добрив, а потім перепродували його всередині групи компаній, підвищуючи його ціну.

«Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив», — повідомив Терентьєв.

За його словами, ціна газу складає близько 70% собівартості виробництва добрив на заводах Фірташа.

«Додатково до цього, протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва, через свідоме не проведення розрахунків за поставки газу. Юридично такі дії можна кваліфікувати як зловживання монопольним становищем через штучне обмеження виробництва добрив», — додав голова АМКУ.

За його словами, на компанію Фірташа можуть не просто накласти штрафні санкції, але й змусити її поділити свої хімічні активи.

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

Зазначимо, що Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Раніше на Кіпрі арештували активи компанії Фірташа на 46 мільйонів доларів.

Поділитись: