Антимонопольний комітет України розпочав розслідування дій групи компаній «МХП», яка належить колишньому раднику п’ятого президента України Петра Порошенка Юрію Косюку.

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Зокрема, Антимонопольний комітет підозрює «МХП» у монопольному становищі на ринку виробництва курятини, а також у тому, що компанія цим становищем зловживає. Так, за даними АМКУ, «МХП» встановлює цінову політику щодо продажу своєї продукції своїм партнерам та забороняє їм продавати курятину інших виробників.

«Ці дії групи «МХП» можуть призвести до порушення структури ринку дистрибуції курятини, суттєвого обмеження права інших учасників ринку вільно обирати собі партнерів, а також нав’язування учасникам ринку власних правил поведінки», — повідомив Терентьєв.

Наразі триває збір доказів та даних у цій справі.

Нагадаємо, що 22 лютого «МХП» придбав одну з найбільших птахофабрик у Словенії.

Раніше повідомлялось, що Україна та ЄС домовилися закрити схему, яка дозволяла обходити квоти на експорт м'яса птиці. Цією схемою користувалася компанія «МХП» Юрія Косюка. Так, «МХП» обійшла квоту на експорт курячого філе, продаючи до ЄС філе з кісткою. Такий товар не підлягає квотування ЄС та може ввозитися без мит. Однак, після потрапляння на територію ЄС такі філе оброблювались, а кістка видалялась.

Поділитись: