Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу проти депутата від «Народного фронту» Дениса Дзензерського, який не вказав у декларації 4 мільярди гривень фінансових зобов'язань.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу проти депутата від «Народного фронту» Дениса Дзензерського, який не вказав у декларації 4 мільярди гривень фінансових зобов'язань. 

Про це повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

«Рішення прийняте нібито на підставі «наукових роз’яснень» щодо тлумачення поняття «фінансові зобов’язання». Національне антикорупційне бюро України переконане, тлумачити законодавство має право лише Конституційний Суд, а не окремі науковці чи інститути», — ідеться у повідомленні.

НАБУ збирається оскаржити рішення прокурора САП.

НАБУ проводило розслідування від початку 2017 року за фактом декларування недостовірної інформації, в рамках якого детективи встановили, що Дзензерський не задекларував свої борги перед банками у загальній сумі понад 4 мільярди гривень – це кошти, які мають бути стягнуті з нього на підставі судових рішень, що набрали законної сили. 

У липні 2017 року детективи разом з прокурорами САП звернулися до Генерального прокурора з проектом подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного обранця за вищевказаними фактами.

Однак, подання було повернуто на доопрацювання, зазначають у НАБУ.

«Детективи НАБУ усунули недоліки. Проте прокурори антикорупційної прокуратури вирішили закрити справу, обґрунтовуючи рішення суперечливими роз’ясненнями деяких науковців, відповідно до яких фінансові зобов’язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень», — ідеться у заяві НАБУ.

В Бюро наголосили, що жоден науковець чи наукова установа не можуть тлумачити положення законів України: «Таке право має виключно Конституційний Суд. Відтак їхні роз’яснення, які суперечать висновкам НАЗК та положенням чинного законодавства, не можуть братися за основу при прийнятті процесуальних рішень у кримінальному провадженні».

Також у НАБУ додали, що це вже другий випадок «безпідставного закриття прокурорами САП резонансних розслідувань Національного бюро». Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила так звану справу «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова». 

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів винесла догану главі САП Назару Холодницькому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile