СБУ не погодило порядок публікації декларацій із НАЗК і створило власний закритий реєстр, доступ до якого мають лише самі представники Служби безпеки.

Поряд із будівлею Служби безпеки України відбувся мітинг з вимогою подати і оприлюднити електронні декларації працівників Служби безпеки України.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Серед учасників акції були представники «Демократичного альянсу» та партії «Рух нових сил», а також громадських організацій «Центр протидії корупції» та «Реанімаційний пакет реформ».

Разом із ними прийшли народні депутати Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук та Юрій Дерев'янко, екс-нардеп Єгор Фірсов та лідер «ДемАльянсу» Василь Гацько.

Вони вимагали від керівництва Служби безпеки оприлюднити електронні декларації про майно.

Як відомо, СБУ досі не оприлюднило декларації співробітників. Відповідно до закону про запобігання корупції, НАЗК мало погодити порядок публікації декларацій працівників СБУ. Це обумовлено тим, що працівники відомства займаються контррозвідувальною та іншою діяльністю. Викриття їхніх персональних даних може нести загрозу для силовиків.

Натомість СБУ не погодило порядок публікації декларацій із НАЗК і створило власний закритий реєстр, доступ до якого мають лише самі представники Служби безпеки.

Активісти наполягають, що в такий спосіб працівники служби намагаються приховати корупційні статки. На їхню думку, відмова від публікації декларацій сприяє корупційним ризикам у відомстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під стінами СБУ відбувся мітинг через ціни на автомобільний газ. Також учасники акції вимагали відставки заступника голови СБУ Демчини

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: