Суд Харкова визнав винним антимайданівця Гната Кромського, відомого як «Топаз», у посяганні на територіальну цілісність і засудив його до 8 років позбавлення волі.

Київський райсуд Харкова визнав винним антимайданівця Гната Кромського, відомого як «Топаз», в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі в масових заворушеннях і незаконному заволодінні авто.

Колегія суддів засудила Кромського до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Обвинувачення наполягало на покаранні у вигляді 15 років ув'знення.

Як повідомляється, за «законом Савченко», «Топазу» залишається відбувати лише 2 роки покарання.

«За нашими підрахунками, якщо застосувати так званий закон Савченко, йому залишиться відбувати покарання близько 2 років​», — повідомила пресс-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Обвинувачення заявило, що подаватиме апеляцію на вирок «за наявністю законних підстав».

Засуджений під час свого останнього слова сказав: «Я не вважаю себе винним, я ніколи не хотів і нікого не просив, щоб була змінена межа території України. Тому я прошу виправдання».

«Топаз» був учасником «Антимайдану» в Маріїнському парку в Києві. Його затримали 28 березня 2014 року в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської облдержадміністрації 1 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про Гната «Топаза» Кромського?

У березні 2014 року Ленінський райсуд Харкова обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

7 квітня 2014 року він втік з-під домашнього арешту. Пізніше СБУ затримала Кромського під час зустрічі з журналістами російського телеканалу LifeNews.

Кромського звинуватили за ч.1, 2 ст. 294 (масові заворушення), ч.2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) та ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Майдану: Що ми знаємо про найгучніші судові процеси в історії України

Поділитись: