Гната Кромського (відомого за прізвиськом «Топаз») наприкінці січня 2018 року засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак вирок «Топазу» перерахували за «законом Савченко», тож вже 28 вересня він вийшов на волю.

Кромський був одним з керівників охорони «Антимайдану» під час протестів у Києві та Харкові у 2013 — 2014 роках. Відомим став після публікації в мережі відео журналіста Сергія Рульова, на якому останній сказав фразу, що стала інтернет-мемом: «Топаз, дай команду!»

Після повернення з Києва до Харкова закликав Володимира Путіна ввести туди війська для захисту населення й паралельно брав участь у сутичках за контроль над Харківською ОДА.

1 березня 2014 року представники «Антимайдану» взяли під контроль ОДА, учасників Євромайдану ставили на коліна й публічно принижували. Тоді під час сутичок постраждали близько сотні людей. Пізніше в інтерв'ю LifeNews «Топаз» заявив, що зіткнення спровокував «Правий сектор».

У березні 2014 року на мітингу біля Харківської міської ради Кромський відкрито агітував за федералізацію України. За кілька днів його затримали за рішенням суду й залишили під домашнім арештом.

Але вже на початку квітня 2014-го «Топаз» тікає з-під домашнього арешту, знявши браслет, і переховується в будівлі Харківської ОДА, яку на той час контролювали учасників «Антимайдану».

За кілька тижнів у Донецьку під час зустрічі з журналісткою російського телеканалу LifeNews Кромського заарештували співробітники СБУ.

На початку вересня 2014 року Гната Кромського звільнили під особисте зобов’язання.

У грудні прес-служба прокуратури Харківської області оголосила його в розшук і за кілька днів його заарештували втретє на одному з пунктів пропуску, коли він намагався перетнути кордон з Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Майдану: Що ми знаємо про найгучніші судові процеси в історії України

Харківський антимайданівець Гнат Кромський («Топаз») (праворуч) під час засідання суду в Харкові, 30 січня 2018 року. Київський райсуд міста Харкова засудив Кромського до 8 років ув'язнення Фото: Андрій Марієнко/УНІАН

У січні 2017 він разом з іншими обвинуваченими у справі «харківських терактів» фігурував у так званих «списках Надії Савченко» для обміну полоненими.

Гната Кромського звинувачують за частиною 1, 2 статті 294 (масові заворушення), частиною 2 статті 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) та частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Прокуратура вимагала для «Топаза» 15 років за ґратами.

За час судового процесу термін арешту кілька разів продовжували, а справу починали розглядати спочатку чотири рази

28 вересня 2018 року адвокат Кромського Олександр Шадрін повідомив, що «Топаз», вийшов на волю зі слідчого ізолятора. Це сталося після того, як  суд ухвалив рішення про перерахунок терміну ув'язнення

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Списки Савченко»: кого хочуть обміняти бойовики

Харківський антимайданівець Гнат Кромський («Топаз») (праворуч) під час засідання суду в Харкові, 30 січня 2018 року. Київський райсуд міста Харкова засудив Кромського до 8 років ув'язнення Фото: Андрій Марієнко/УНІАН

Поділитись: