УКРАЇНА

Антимонопольний комітет оштрафував 5 компаній за завищення цін на ліки

УКРАЇНА/Антимонопольний комітет оштрафував 5 компаній за завищення цін на ліки
Зберегти
Вигляд

Антимонопольний комітет України оштрафував 5 учасників фармацевтичного ринку на загальну суму 1,65 млн грн за узгоджені дії з метою штучного завищення цін на лікарські засоби виробництва «Алкон», повідомляє прес-служба АМКУ.

Компанія «Алкон Фармасьютікалз ЛТД» (м. Фрібург, Швейцарія) та фармацевтичні дистриб’ютори ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вента. ЛТД», ТОВ СП «Оптіма-Фарм, Лтд» та ПрАТ «Альба Україна» уклали дистриб’юторські договори, якими встановили непрозорі механізми надання післяпродажних знижок, азначили в АМКУ.

«Дистриб’ютори здійснювали реалізацію лікарських засобів виробництва групи «Алкон» через процедури державних закупівель за цінами, що були вищими, ніж ціни реалізації в аптечні заклади, застосовуючи різні підходи до ціноутворення», – йдеться у повідомленні.

При цьому АМКУ зазначає, що лікарські засоби виробництва «Алкон» є досить специфічними та унікальними, ці препарати застосовуються для лікування складних офтальмологічних захворювань, зокрема глаукоми, підвищеного внутрішньоочного тиску, катаракти, запалення, бактеріальних інфекцій очей, а також для полегшення симптомів синдрому «сухого ока».

Пов`язані новини