ENRU

Антипрезидентські протести у Венесуелі: один загиблий, більше 100 поранених

Венесуельська опозиція вивела на вулиці сотні тисяч людей задля усунення президента країни Ніколаса Мадуро. Протести переросли у сутички, які призвели до травмування багатьох людей та арештів.

Ситуацію загострила загибель поліцейського, який був застрелений у штаті Міранда в ввечері 26 жовтня, повідомляє Reuters.

Уряд звинуватив протестувальників опозиції у зіткненнях з силами безпеки на шосе біля венесуельської столиці Каракаса. Губернатор Міранди, який є лідером опозиції, підтвердив смерть поліцейського, але не пов'язав це з протестувальниками.

Велика кількість мітингувальників були одягнені в біле і розмахували національними прапорами. «Вони повинні наростати (протести – ред.), щоб уряд зрозумів раз і назавжди, що ми налаштовані серйозно», – сказав дворазовий кандидат в президенти Капрілес. Він також звинуватив владу у пораненнях 120 осіб і затриманні 147 мітингувальників.

Крім того, зіткнення відбулися в кількох містах за межами Каракаса. Опозиційні політики і студентські лідери заявили, що у протестувальників стріляли кулями в Меріді і Сан-Крістобалі, а також у другому за величиною місті Венесуели Маракайбо.

Правозахисники групи «Rights group Penal Forum» заявили, що відбулося понад 208 арештів у країні, 119 осіб ще затримані станом на вечір 26 жовтня.

В свою чергу, уряд не надав жодних даних щодо кількості травмованих або затриманих.

Лідери коаліції закликали до загальнонаціонального страйку 28 жовтня і 3 листопада до походу на президентський палац Мірафлорес в Каракасі, якщо референдум з усунення з посади президента Мадуро буде відхилений.

Нагадаємо, 24 жовтня Національна асамблея Венесуели визнала дії президента Мадуро держпереворотом, а 26 жовтня більшістю голосів підтримала початок процесу імпічменту президента Ніколаса Мадуро. У свою чергу уряд, більшість в якому належить прихильникам Мадуро, відхилив це рішення. Віце-президент Аристобуло Істуріс зазначив, що юридично Національної Асамблеї не існує.