УКРАЇНА

Справа про вбивство міліціонерів на АЗС: сутички біля суду, 4 затриманих

УКРАЇНА/Справа про вбивство міліціонерів на АЗС: сутички біля суду, 4 затриманих
Зберегти
Вигляд

Апеляційний суд Києва розпочав екстрене засідання щодо обрання запобіжного заходу п’ятьом підозрюваним у вбивстві двох міліціонерів та нападі на АЗС 4 травня 2015 року у Деснянському районі Києва.

Мова йде про Віту Заверуху, Андрія Романюка, Євгена Кошелюка, Данилу Ситникова та Миколу Мніщенка.

13:17 Під будівлею суду поновились сутички. Спершу було затримано двох осіб, згодом правоохоронці затримали ще двох чоловіків. На даний момент сюди прибув спецпідрозділ МВС.

12:50 Безпосередньо під час засідання на одного з підозрюваних, Андрія Романюка, було складено протокол затримання за статтями про хуліганство, вчинене групою осіб, та про завдання ушкоджень співробітнику правоохоронних органів.

У документі зауважується, що Романюк відмовився підписувати даний протокол.

10:29 Віта Заверуха написала заяву на ім’я генпрокурора Юрія Луценка, у якій вона скаржиться на неправомірність обвинувачень і порушення процесуальних норм при оголошенні їй нової підозри.

Станом на 10:00 адвокат Заверухи Дмитро Біловчук розказав Громадському, що на даний момент у залі суду крім його підзахисної перебувають двоє підозрюваних Кошелюк та Ситников. За його словами, захист очікує документів щодо обрання запобіжного заходу за новими підозрами, але Біловчук поки не знає за якими статтями.

Зокрема, колишня доброволець «Айдару» Віта Заверуха близько 07:30 була доставлена до суду під конвоєм з лікарні, передає кореспондент Громадського.

Кошелюк та Ситников перебували у СІЗО, а Романюк та Мніщенко – під домашнім арештом.

Станом на 08:00 будівля суду оточена кордоном поліцейських. Перед судом збираються представники різних організацій, зокрема, націоналістичної організації С14.

Згодом 5 представниць С14 перелізли через паркан суду і спробували забігти в будівлю. Однак їм на заваді стали правоохоронці та витіснили за паркан. Після цього відбулися сутички між представниками С14 і поліцією, але нікого не затримали.

«Поки йдуть підготовчі процесуальні дії. Підозрювані затримані слідчими за новими підозрами. Після вчинення процесуальних дій буде здійснено судовий розгляд. Ці дії зараз виконуються з ними окремо», – розказав Громадському перед початком засідання адвокат родин загиблих міліціонерів Олександр Позняк.

Депутат від «Батьківщини» Ігор Луценко також підтвердив, що у суді тривають слідчі дії.

«Все схоже на те, що зараз розпочнеться засідання. Тут є адвокати, прокурори. Заверуха зараз знаходиться у свідомості, сидить на лаві підсудних», – додав він.

Нагадаємо, що о 8 годині ранку спливе термін дії запобіжного заходу щодо підозрюваних у цій справі.

4 травня 2015 року у Деснянському районі Києва під час переслідування автомобіля молодиків, які пограбували АЗС, двох правоохоронців було вбито, трьох поранено, загинув один із нападників, двом іншим вдалося втекти. Згодом, їх затримали. 

Прес-служба МВС опублікувала відео, на якому один із підозрюваних зізнається, що вони приїхали із Вінниці та готували теракти на травневі свята. Серед згаданих імен хлопець назвав і Віту.

Захист стверджує, що під час подій на АЗС вона не знаходилася у Києві. Заверуха заявляла, що на неї та інших підозрюваних чинять тиск, застосовують силу. 11 травня на судовому засіданні вона порізала собі руку.

Пов`язані новини