Апеляційний суд Києва вирішив призначити фігуранту справи про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014-го, фігуранту справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну державного адвоката.

Апеляційний суд Києва вирішив призначити фігуранту справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну державного адвоката. 

Про це повідомляє кореспондентка Громадського. 

Рішення ухвалили через те, що Крисін не скористався можливістю укласти договір з приватним адвокатом і знову з'явився до суду без захисника.

Те, що з 15 березня до сьогоднішнього дня він так і не уклав договір з адвокатом, Крисін пояснив суду тим, що 29 його взяли під варту у Дарницькому райсуді Києва:

«Мене мали захищати адвокати Солодко та Гнатюк. Ми з ними все обговорили, але не встигли підписати договір, мене закрили», — сказав Крисін у суді.

Втім сторона обвинувачення вважає, що такі дії Крисіна свідчать про затягування судового процесу.

«Ми вважаємо, що Крисін вводить суд в оману. Адвокати Солодко та Гнатюк були присутні під час судового засідання у Дарницькому суді (29.03), вони були обізнані про взяття Крисіна під варту та могли того ж дня підписати договір», — заявив прокурор Олексій Донський.

Сам Крисін сказав, що відмовлятиметься від державного адвоката і залучатиме своїх захисників. Наступне засідання відбудеться 2 травня. 

22 грудня 2017-го Шевченківський суд Києва засудив Крисіна до 4 років ув'язнення умовно у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в ніч на 19 лютого 2014 року. Прокуратура просить 4 роки реального ув'язнення, тому подала апеляцію. 1 березня Крисін не з'явився на судове засідання, а 15 березня прийшов без адвоката.

Крисін фігурує у ще одній справі —  про викрадення майданівців. 29 березня 2018 Крисіна взяли під варту на 2 місяці, наступне засідання у даній справі призначено на 4 квітня.

В’ячеслава Веремія вбили у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Прокурор заявив, що у Крисіна є правоохоронці - «покровителі».

Поділитись: