У підозрюваного в організації загонів «тітушок» на Майдані Юрія Крисіна є так звані «покровителі» серед правоохоронців.

У підозрюваного в організації загонів «тітушок» на Майдані Юрія Крисіна є так звані «покровителі» серед правоохоронців.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Громадському заявив начальник відділу Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський.

За його словами, про це це свідчать документи, знайдені під час обшуку в автомобілі Крисіна.

«Коли ми провели обшук в автомобілі Крисіна, то там були виявлені документи, котрі по своїй формі та змісту нагадують оперативні установки — документи, які є результатом чи то оперативно-розшукової діяльності, чи то виконання доручення слідчого. Сама ця діяльність містить елементи таємності. Навіть слідчий-прокурор не завжди може цю слідчу оперативну установку отримати, а у Крисіна вона виявилась. Це говорить про наявність в нього зв'язків таких серйозних з правоохоронцями», — зазначив Донський.

Водночас він зауважив, що слідству відомо і про зв'язок Юрія Крисіна з нинішнім головою Миколаївської облдержадміністрації Олексієм Савченком.

«У цьому питанні можу обмежитись лише тим, що так, нам відомо про їхній зв'язок. Савченко був допитаний у даному кримінальному провадженні, що стосується Крисіна. Але деталі на жаль розголошувати не можу», — сказав Олексій Донський, додавши, що «покровителі» Крисіна наразі  не стільки зацікавлені у співпраці з ним, як бояться оприлюднення тієї інформації, що йому про них відома.

Згідно з поданиими документами до суду, Крисін працює директором з розвитку фірми «П’ятий регіон».  Співробітники цієї фірми свого часу залучались до охорони фірми «Авант-Банк», головою правління якої у 2012-2013 роках був саме Олексій Савченко. 

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю». Його захист подав кілька клопотань, зокрема, щодо надання Крисіну охорони. 

Тоді прокурор Олексій Донський зазначив, розглядати ці клопотання за відсутності Юрія Крисіна не можна. 

Тим часом з півсотні учасників маршу проти «тітушок» прийшли під суд, де слухали справу Крисіна.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

1 березня Юрій Крисін не з’явився на апеляційний суд у справі вбивства журналіста В’ячеслава Веремія. Згодом суд над Крисіним у справі викрадення активістів Майдану перенесли на 15 березня.

Раніше, 26 лютого активісти знайшли Юрія Крисіна, обвинуваченого в організації загонів «тітушок», які нападали на євромайданівців, у дитячому відділенні Інституту серця та облили його зеленкою. Юрій Крисін тоді сказав, що в медзакладі не ховається від суду, а проходить обстеження. Водночас директор Інституту серця Борис Тодуров пояснив, що Юрія Крисіна було направлено до дитячого відділення Інституту серця, через брак місця у дорослому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три версії хвороби Крисіна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile