УКРАЇНА

Апеляційний суд визнав законним запит на екстрадицію Онищенка

15 січня, 2018 18:50
УКРАЇНА/Апеляційний суд визнав законним запит на екстрадицію Онищенка
Зберегти
Вигляд
lead
Апеляційний суд Києва визнав законним запит Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до Іспанії щодо екстрадиції депутата-утікача Олександра Онищенка.

Апеляційний суд Києва визнав законним запит Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до Іспанії щодо екстрадиції депутата-утікача Олександра Онищенка.

Таке рішення колегія суддів ухвалила на засіданні 15 січня, передає кореспондент Громадського.

Напередодні адвокати Онищенка подали клопотання до суду, у якому просили визнали незаконним клопотання НАБУ про екстрадицію Онищенка з Іспанії.

Суддя Солом’янського суду Києва Усатова вирішила, що детективи НАБУ частково порушили законодавство, коли подавали клопотання про екстрадицію. Слід зазначити, що таке клопотання подавали до Іспанії ще в грудні 2016 року.

Тож тепер прокурори подали скаргу на рішення судді Усатової й виграли апеляцію.

Зараз іспанський суд розглядає це клопотанння, також Онищенку обрали запобіжний захід в Іспанії у вигляді особистого зобов’язання.

«Для нас було очевидним, що звернення до Королівства Іспанія щодо видачі Онищенка було абсолютно законним. Це підтверджується й тим, що в Іспанії це клопотання було прийнято до розгляду і зараз навіть відбувається судовий процес щодо питання про екстрадицію Онищенка. На нашу думку, такі скарги подаються захистом Онищенка більше для дискредитації НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», — сказав прокурор Андрій Перов у коментарі Громадському.

Раніше суд дозволив проводити заочне розслідування щодо розшукуваного в Україні народного депутата Олександра Онищенка.

НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн. 

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 7 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

5 липня минулого року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

Пов`язані новини