Годинник Apple Watch записав розмови саудівських чиновників, момент допиту та вбивство опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі, який зник після візиту до консульства Саудівської Аравії у Туреччині.

За інформацією газети Sabah, журналіст увімкнув на годиннику аудіозапис, і ці файли перенаправилися на смартфон та також збереглися в iCloud.

Зазначається, що саудівські спецслужби намагалися стерти деякі файли і використали пальці Хашоггі, аби розблокувати гаджет за допомогою відбитку.

Згідно з отриманою інформацією журналістів Sabah, спецслужбам вдалося стерти певні файли, але частина з них вже була збережена в iCloud. Видання наголошує, що це є першим підтвердженням того, що журналіста справді вбили.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 
За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі перебував у консульстві.
Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Саудівська Аравія відкидає звинувачення у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Як повідомляє BBC, міністр внутрішніх справ Саудівської Аравії раніше заявив, що королівство прагне розкрити «всю правду», підкресливши, що «накази вбивати журналіста безпідставні».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста
Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.
Поділитись: