Ліга арабських держав закликає Раду Безпеки Організації Об’єднаних Націй вжити заходів проти військового наступу Туреччини у Сирії.

Про це повідомляє ліванське видання An-Nahar.

«Ліга арабських держав закликає Раду Безпеки ООН вжити заходів, щоб змусити Туреччину припинити свій військовий наступ у Сирії і негайно вивести свої війська з арабської країни», — йдеться в повідомленні.

У комюніке за результатами зустрічі міністрів закордонних справ арабських країн у суботу також міститься заклик до Ради Безпеки призупинити військову і розвідувальну підтримку, яка може допомогти турецькій військовій операції.

Згідно із заявою, арабські країни відкидають спроби Туреччини нав'язати «демографічні зміни» у Сирії за допомогою так званої «безпечної зони».

Нагадаємо, 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці.

9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії. У зв’язку з цим, автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що військова операція Туреччини в північно-східній Сирії повинна бути стриманою. В Європейському Союзі наголосили, що надійне рішення сирійського конфлікту не може бути досягнуте військовим шляхом.

Поділитись: