Арахамія пропонує держслужбовцям брати участь у військових навчаннях разом з іншими українцями
Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія запропонував відправляти депутатів і держслужбовців на військові навчання разом з іншими українцями.
Про це він заявив під час дискусії «2024: сценарії для країни» у межах проєкту «Нова країна», пише LB.ua.
За словами посадовця, навчання мають бути на загальних умовах з іншими українцями, однак для депутатів це не будуть навчання full-time. На його думку, це може мотивувати українців не боятися мобілізації та проходити навчання.
Давид Арахамія каже, що українцям необхідно пояснити, як насправді відбувається мобілізація. Він додає: багато українців вважає, що після отримання повістки людина проходить ВЛК (військово-лікарську комісію), потім «учебку», а потім іде на фронт, маючи слабку підготовку.
«Я не маю на увазі, що ми будемо замість сесії в "учебці". Це буде парт-тайм», — каже український політик.
Варто зазначити, що народні обранці заброньовані від мобілізації.
Мобілізація в Україні
25 грудня 2023 року Кабмін вніс законопроєкт до Верховної Ради України щодо змін у мобілізації. Зокрема, документом передбачаються:
- зниження призовного віку;
- електронні повістки;
- скасування статусу «обмежено придатних»;
- нові обмеження для ухилянтів;
- зміна строків ротацій і демобілізації.
У пояснювальній записці зазначалося, що законопроєкт має створити умови для «належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройній агресії проти України». Утім, низка пунктів документа викликала хвилю критики та обговорень у суспільстві.
Депутати подали до Ради чотири альтернативні варіанти урядового закону про мобілізацію. До обговорення змін в основний документ долучилося вище військово-політичне керівництво України. 15 січня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що нову редакцію законопроєкту про мобілізацію подадуть у Раду за кілька тижнів.
Автор: Роман Мельник
- Поділитися: