Арешт майна Гринкевичів досі не з'явився у реєстрі попри заяви ДБР. У бюро відповіли

У реєстрі майнових прав станом на 13 лютого так і не з'явилися арешти майна родини львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, попри повідомлення Державного бюро розслідувань, що вони накладені.
Це виявили розслідувачі hromadske.
Напередодні у ДБР повідомили, що в кримінальному провадженні щодо шахрайської схеми, де фігурує Ігор Гринкевич, накладено арешт на нерухоме майно та транспортні засоби бізнесмена, членів його родини — дружини, сина та тещі — та двох його співучасників та підконтрольних їм товариств.
Також, за повідомленням ДБР, ініційовано питання про накладення арешту на нерухоме майно колишньої нареченої Романа Гринкевича — Соні Морозюк — та ще одного співучасника.
Проте, у реєстрі майнових прав станом на 13 лютого цих арештів так і не з’явилося. Зокрема, йдеться про майно дружини Ігоря Гринкевича Світлани та її мами Ірини Федак. А це 5 квартир, 7 земельних ділянок, маєток у Львівській області та гаражний бокс.
Як уже пояснював hromadske юрист Ярослав Бутирін, ухвала слідчого судді про арешт майна Світлани Гринкевич, про яку сказали у ДБР, найімовірніше є.
«В реєстрі її нема, бо вона не публікується. Або слідчий ще не отримав ухвалу на руки, або не відніс її реєстратору, вважаючи що і так зійде. Може навіть відніс, але її ще не внесли в Державний реєстр нерухомого майна. Ну і залишається мінімальний шанс, що вони прямо збрехали», — пояснював юрист.
Речниця ДБР Тетяна Сапьян у коментарі hromadske пояснила, що ухвала слідчого судді про арешт майна родини Гринкевичів точно є, а далі Мін'юст має внести дані до реєстру.
«Я кажу, що воно арештоване, тому що є відповідні ухвали, просто пройде час, Мін'юст його внесе», — сказала Сапьян.
В етері телемаратону «Єдині Новини» Сапьян наголосила, що слідство має всі необхідні ухвали щодо арешту майна родини Гринкевичів. Вона додала, що для внесення у реєстр потрібно більше часу: «І незабаром це з'явиться офіційно, ми зможемо побачити, що [арештовані] земельні ділянки у різних регіонах України, авто преміумкласу, датовані 2022 роком виробництва, самі квартири».
Нагадаємо, що вперше ДБР повідомило про арешт майна Гринкевичів 11 січня 2024 року. 8 лютого у відповідь на запит hromadske ДБР повторно повідомило про арешт майна Світлани Гринкевич.
Розслідувачі hromadske вже повідомляли, що дружина Гринкевича захистила майно від арешту, передавши його під заставу. Так само сховала своє майно художниця Соня Морозюк.
Про справу Гринкевичів
Бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали 29 грудня 2023 року під час спроби дати 500 тисяч доларів США хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Ці гроші він пропонував за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування. Нині він перебуває під вартою.
У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Але низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. ДБР встановило, що за цими договорами компанії Гринкевича постачали низькоякісні товари, що завдало державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.
Групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України.
Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл». А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.
- Поділитися: