Укртрансгаз, який наразі відповідає за роботу українських підземних сховищ газу, звернувся до Ради національної безпеки та оборони України через арешт своїх рахунків за рішеннями суду.

Про це повідомляють у прес-службі Укртрансгазу.

Зокрема, там зазначають, що арешт рахунків заважає сталій роботі підземних сховищ газу у розпал опалювального сезону. Наразі ж компанія зазнала збитків на 50,3 мільйона гривень через арешт своїх рахунків.

«Наразі найбільш масштабною є вимога 2,336 млрд грн на користь ТОВ «Фінансова компанія «Фін-Інвест». Укртрансгаз розцінює судове рішення, за яким відкрито виконавче провадження, як неправомірне, а дії позивача — такими, що можуть мати ознаки шахрайства», — повідомляють в Укртрансгазі.

12 липня 2007 року Арбітражний суд Києва зобов'язав Укртрансгаз поставити 305 мільйонів кубометрів газу споживачам компанії «Укренергозбут». Вартість газу не вказувалася і позивач не намагався виконати рішення суду.

Згодом стало відомо, що збанкрутілий нині банк «Фінанси та кредит» перерахував компанії «Укренергозбут» кошти, які отримав за кредитом Нацбанку. Прокуратура почала розслідувати цю операцію у 2015-2016 роках.

У 2018 році «Укренергозбут» отримав дублікат наказу Арбітражного суду щодо права вимоги в Укртрансгазу, а згодом це право вимоги продали третій компанії — «Фін-інвест». Остання на початку 2020 року отримала рішення Господарського суду, у якому домоглася стягнення за цим правом вимоги, однак борг там вирішили стягнути не газом, а грошима.

Зазначимо, що після завершення анбандлінгу Укртрансгаз більше не займається роботою газотранспортної системи. Однак у розпорядженні компанії залишилися газові сховища, у яких міститься зимовий запас газу для опалювального сезону. Наразі у сховищах перебуває 18,9 мільярда кубометрів газу, який мають використовувати для опалення до весни 2020 року.
Поділитись: