Фото:

Міністерство у справах туризму та античності Єгипту / Facebook

Фахівці міністерства у справах туризму та античності Єгипту знайшли загалом 27 саркофагів у гробниці в селі Саккара, що за 30 кілометрів від Каїра. Попри те, що поховані саркофаги були 2500 років тому, кольори, в яких їх розписали, та орнаменти непогано збереглися.

Як повідомило міністерств у справах античності Єгипту у Facebook, на всіх 27 саркофагах фахівці не виявили слідів відкриття. Це означає, що вони лежали там із часу поховання.

Саркофаги лежали в 11-метровій ямі у гробниці Саккари. На початку вересня археологам вдалося знайти 13 із них, а пізніше — ще 14. Окрім того, там же виявили статуетки та інші невеликі артефакти — і вони теж непогано збереглися.

За словами міністра з питань античності Єгипту Халеда Ель-Енані, це найбільше з 2019 року відкриття гробниці з такою великою кількістю саркофагів. Йдеться про некрополь Ель-Ассасіф, де виявили 30 саркофагів із муміями — тоді влада Єгипту називала його найбільшим археологічним відкриттям у країні за останні 50 років.

Понад те, єгипетські археологи припускають, що гробниця Саккари може ховати ще більше знахідок. Тому робота в ній триває й досі. Влада Єгипту сподівається отримати відповіді на ці запитання протягом найближчих днів.

Туристичний бренд

Для Єгипту такі археологічні знахідки — спосіб просування свого туристичного бренду, особливо в часи коронавірусної кризи, коли між країнами обмежилося сполучення.

За останні місяці єгипетська влада не вперше повідомляє про відкриття. Приміром, у квітні 2020 року в тій же Саккарі археологам вдалося знайти п’ять саркофагів із пісковику й чотири — з дерева, всередині яких були мумії.

Крім того, в гробниці виявили невеликий дерев’яний обеліск (висотою 40 сантиметрів) із зображеннями єгипетських богинь Ісіди (богиня родючості й материнства) та Нефтиди (богині народження та смерті).

Поділитись: