Фото:

Управління античності Ізраїлю/Facebook

Двоє підлітків, які проходили стажування в Управлінні античності Ізраїлю, знайшли майже кілограм золотих монет, створених близько 1100 років тому. Про це повідомила пресслужба відомства.

Коен Оз та Юваль Янів натрапили на знахідку випадково під час польової роботи в центральному районі Ізраїлю, де планують побудувати новий район. Підлітки помітили щось блискуче на землі — і з’ясувалося, що це монети з 24-каратного золота загальною вагою у 845 грамів.

За словами експерта з монет Управління античності Ізраїлю Роберта Коля, знахідка є одним із найдавніших відомих свідчень монет у цьому районі: їхній вік оцінюється в близько 1100 років.

Тоді цього золота людині вистачило б для розкішного життя. І це одна із загадок знахідки: адже знайшли її в районі, де мешкали далеко не заможні ремісники. Кому саме могло належати золото — невідомо.

18-річний стажер Управління античності Ізраїлю Коен Оз обережно змітає пил і бруд із монет, які він знайшов під час розкопок у центральному Ізраїлі, 18 серпня 2020 року
Фото:

Heidi Levine / Sipa Press / EPA

«Певно, той, хто закопав цей скарб 1100 років тому, сподівався, що поверне його… Можемо лише здогадуватися, що не дало власнику повернутися і забрати скарб», — стверджує керівниця розкопок Ліат Надав-Зів.

І навіть це ще не все: одна зі знайдених підлітками монет — украй рідкісна: на ній зображений профіль імператора Візантійської імперії Феофла, який правив у 829-842 роках. Ця монета була відчеканена в Константинополі. Досі їх на території Ізраїлю не знаходили.

«Знахідка може вказувати на те, що між жителями цієї території [центрального Ізраїлю] та віддаленими країнами велася міжнародна торгівля», — припускає Надав-Зів.

Поділитись: