Війна

Армія Ізраїлю вбила палестинця у Секторі Газа за години до масового протесту на кордоні

30 березня, 2018 09:40
Війна/Армія Ізраїлю вбила палестинця у Секторі Газа за години до масового протесту на кордоні
Зберегти
Вигляд
Ізраїльська армія вистрілила та вбила палестинського фермера у Секорі Газа за кілька годин до масового протесту палестинців на кордоні з Ізраїлем.

Ізраїльська армія вистрілила та вбила палестинського фермера у Секторі Газа за кілька годин до масового протесту палестинців на кордоні з Ізраїлем.

Про це повідомляє ВВС.

Ізраїльські військові заявили, що танк відкрив вогонь по двох підозрілих людях, які надто наблизилися до безпекового кордону між Ізраїлем та територією Сектору Газа.

У Палестині повідомили, що через обстріл загинув 31-річний палестинець, ще один мешканець Гази дістав поранень.

На території Сектору Газа 30 березня за кілька годин до обстрілу повинен був початись «Марш великого повернення», який проводять до «Дня землі», який відзначають палестинці.

У Палестині наголосили, що на кордоні з Ізраїлем ще до обстрілу вже були розбиті намети протестувальників. Зранку там збираються сотні людей.

30 березня сили Ізраїлю стягнули до кордону з сектором Газа додаткові сили, в тому числі підрозділ снайперів. Ізраїль також попередив керівництво палестинського руху, що 300-метрова смуга на території Сектора уздовж прикордонного паркану є забороненою військовою зоною, реакцією на проникнення в яку буде відкриття вогню на ураження.

У «День землі» згадують вбивство шести протестувальників ізраїльськими силами під час демонстрацій проти конфіскації земель у 1976 році. 

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

Нагадаємо, що у ніч проти 19 лютого військово-повітряні сили Армії оборони Ізраїлю завдали ударів по підземній інфраструктурі в південній частині сектора Гази.

Пов`язані новини