Випробування нової системи об’єктового захисту від малих безпілотних літальних апаратів (BLADE), Нью-Джерсі
Фото:

Армія США

Американська армія провела успішні випробування нової системи об’єктового захисту від малих безпілотних літальних апаратів (BLADE).

Про це повідомляється на сайті армії США.

Випробування проводило управління науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у сфері розвитку бойових можливостей (CCDC).

Після випробувань система отримала індекс 6 — це означає, що вона успішно пройшла початкові конструкторські випробування, а проєкт може отримати фінансування на подальшу розробку. Випробування відбувалися на полігоні бази «Форт Дікс» у Нью-Джерсі.

Систему BLADE розробляють у межах більш масштабного проєкту CCDC, який передбачає створення ешелонованої системи оборони від дронів різних типів, крилатих ракет, мінометних мін та артилерійських снарядів.

У межах програми розробляють високоточні кулемети, лазерні та ракетні системи, здатні знищувати повітряні цілі певного типу. Наприклад, проєкт MMHEL — лазерна система оборони — має захищати від середніх безпілотників та мінометних мін.

Система BLADE — це модифікована турель CROWS з кулеметом M2 калібру 12,7 мм, яка управляється дистанційно. На турель встановлена компактна радіолокаційна станція для виявлення невеликих ворожих об’єктів. Також у комплекс входять тепловізор та оптико-електронна система для роботи днем або вночі.

Під час випробувань військові змогли уразити цілі короткими чергами кулемету. Деталі розробки залишаються в секреті, відомо лише, що турель можна буде встановити на більшість військових машин армії США.

Нагадаємо, в липні Ізраїль і США успішно випробували систему протиракетної оборони, здатну перехоплювати ракети в космосі.

Поділитись: