Уряд Сирії продовжить наступ на контрольовану повстанцями Східну Гуту, попри заклики дотримуватися 30-денного перемир'я, якого вимагає резолюція ООН.

Уряд Сирії продовжить наступ на контрольовану повстанцями Східну Гуту, попри заклики дотримуватися 30-денного перемир'я, якого вимагає резолюція ООН.

Про це президент Сирії Башар Асад заявив у коментарях журналістам у трансляції на державному телебаченні, пише Reuters.

«Ми будемо продовжувати боротьбу з тероризмом ... і операція у Гуті є продовженням боротьби з тероризмом», — сказав Асад.

За даними Сирійського центру з моніторингу за дотриманням прав людини, урядові сили захопили чверть Східної Гути.

Асад стверджує, що щоденні п'ятигодинні гуманітарні перемир'я, оголошені Росією, «не суперечать триваючим бойовим діям».

Передмістя Дамаска — Східну Гуту опозиція контролює з 2013-го. Уже п'ять років місто перебуває в облозі.

У лютому 2018-го почався масовий наступ і блокада: від 19-го лютого район регулярно бомбардують сили режиму та їхні союзники — Росія. 

Як повідомляла ООН станом на 4 березня, у Східній Гуті за два тижні загинули майже 600 людей.

Рада Безпеки ООН одностайно схвалила резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію. 

Однак невдовзі після рішення ООН Східну Гуту знову атакували. А 25 лютого повідомили про газову атаку, внаслідок якої загинула дитина.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Поділитись: