За підсумками вересня 2019 року 76% автомобілів, які українці придбали та зареєстрували, раніше були у вжитку.

Як повідомляє українська асоціація автовиробників «Укравтопром», у вересні українці зареєстрували 23 тисячі ввезених з-за кордону вживаних автомобілів, що у 3,2 раза більше, ніж всіх нових автомобілів, які ввезли за цей же місяць.

«У порівнянні з вереснем минулого року реєстрації імпортованих легкових авто, що були в експлуатації, виросли на 126%, а їх частка на первинному ринку збільшилася з 60% до 76%», — йдеться у повідомленні асоціації.

Найпопулярнішими марками вживаних автомобілів серед українців є Volkswagen Passat, Renault Megan та Skoda Octavia.

Загалом від початку року в Україні зареєстрували 321,6 тисячі вживаних автомобілів, які ввезли з-за кордону. Нових автомобілів зареєстрували у 5 разів менше — 61,7 тисячі авто.

Нагадаємо, що 2 жовтня уряд ухвалив рішення не штрафувати власників нерозмитнених авто до кінця 2019 року.

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій пропонував розмитнювати «євробляхи» за єдиною ставкою. Також в уряді повідомляли, що розроблять новий законопроєкт про розмитнення автомобілів.

12 вересня Рада ухвалили закон, який відтерміновує запровадження штрафів за порушення митного режиму перебування машин з іноземною реєстрацією в Україні. За нього проголосувало 284 депутати.

Поділитись: