Міністерство інфраструктури планує розробити та ухвалити ще один законопроєкт, який стосуватиметься розмитнення автомобілів на єврономерах.

Про це повідомила прес-служба міністерства за підсумками зустрічі з громадськістю, присвяченій питанню розмитненню автомобілів.

Зокрема, у Мінінфраструктури спільно з громадськістю домовилися про те, щоб продовжити пільговий період, протягом якого власників євроблях не штрафуватимуть (цей закон ухвалила Рада 12 вересня). Також там домовилися розробити новий законопроєкт з метою «остаточного вирішення проблематики транспортних засобів на єврономерах».

Крім цього, в Мінінфраструктури планують внести зміни до законів про розмитнення автомобілів в цілому.

У нових законопроєктах Мінінфраструктури планує переглянути порядок розмитнення, порядок оцінки транспортних засобів та врегулювання вимог екологічних стандартів, встановлення пільг та строків їхньої дії, а також усунення подвійного оподаткування при розмитненні машин з іноземною реєстрацією.

12 вересня Рада ухвалили закон, який відтерміновує запровадження штрафів за порушення митного режиму перебування машин з іноземною реєстрацією в Україні. За нього проголосувало 284 депутати.

Зазначимо, що попередній період звільнення від штрафів тривав до 22 серпня. Тоді набули чинності наступні штрафні санкції:

  • У разі перевищення строку доставки транспортних засобів до кордону від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тисяч грн.
  • Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тисяч грн або конфіскація таких авто.
  • Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.
  • Крім цього, передбачено відповідальність за передачу «євробляхи» у володіння або розпорядження іншій особі, а також її використання у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 34 тис. грн.

Після закінчення пільгового періоду податківці встигли оштрафувати 240 власників «євроблях».

Раніше повідомлялось, що у Міністерстві інфраструктури України підтримали ініціативу президента Володимира Зеленського щодо відстрочення введення штрафних санкцій для водіїв авто на єврономерах.

Нагадаємо, 16 травня 236 депутатів проголосували за відтермінування введення штрафів для власників «євроблях». У змінах термін, протягом якого власників «євроблях» не штрафуватимуть, продовжили ще на 90 днів — до 24 серпня 2019 року.

23 листопада 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськими номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

22 лютого 2019 року сплив термін пільгового розмитнення авто на єврономерах, протягом якого зареєструвати автомобіль в Україні можна було зі знижкою у 50%. Протягом «пільгового періоду розмитнили понад 124 тисячі «євроблях». Власники таких авто сплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень.

Поділитись: