Американська астронавтка Крістіна Кох встановила новий рекорд за тривалістю безперервного космічного польоту серед жінок.

Про це повідомляє CNN.

40-річна інженерка-електрик зі штату Монтана, прибула на борт МКС 14 березня і вже провела там 290 днів. Очікується, що вона залишилась станцію у лютому 2020 року. Тобто, якщо все піде за планом, Кох проведе на борту МКС 328 днів, або майже 11 місяців. 

Зазвичай місії астронавтів тривають по пів року, проте у квітні NASA повідомило, що нинішня місія, в якій бере участь Кох, продовжена до лютого 2020 року.

Збільшення терміну перебування Кох у космосі допоможе NASA вивчити ефекти тривалих космічних польотів. Ці дані будуть корисні у розробці програм польотів на Місяць і Марс, які американські астронавти планують здійснити в майбутньому.

Попередній рекорд за тривалістю перебування в космосі серед жінок встановила американка Пеггі Уїтсон у 2016 — 2017 роках. Вона пробула у космосі 288 днів поспіль.

Рекорд серед американців за тривалістю космічного польоту встановив астронавт Скотт Келлі: з 2015 по 2016 роки він пробув на борту МКС 340 днів. 

Світовий рекорд встановив у 1990-х російський космонавт Валерій Поляков. Він провів на борту орбітальної станції «Мир» 15 місяців, а точніше 437 діб і 18 годин.

Нагадаємо, у жовтні 2019-го Кох встановила ще один рекорд, увійшовши до складу першої в історії повністю жіночої команди астронавтів, що вийшли у відкритий космос. У кар’єрі Кох це був уже четвертий вихід у відкритий космос.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile