Астрономи оприлюднили перше фото чорної діри, яка розташована у центрі галактики Messier 87 (M87), в сузір'ї Діви — галактика розташована на відстані понад 50 мільйонів світлових років від Землі.

Зображення було зроблене завдяки глобальній інтерферометричній мережі обсерваторій Event Horizon Telescope (Телескоп горизонту подій, EHT) і представлене одночасно астрономами з низки країн — США, Бельгії, Японії, Данії, Китаю, Чилі та Тайваню.

Вчений представляє перше фото чорної діри на конференції в Бельгії
Фото:

скріншот

Чорна діра розташована на відстані 500 квінтильйонів кілометрів (50 мільйонів світлових років) від Землі і має діаметр близько 40 мільярдів кілометрів.

Маса чорної діри у 6,5 мільярдів разів перевищує масу Сонця, ця чорна діра вважається однією з найважчих у Всесвіті, науковці називають її «монстром».

«ЇЇ маса у 6,5 мільярда разів перевищує масу Сонця. І це одна з найважчих чорних дір, які існують. Це абсолютний монстр, важкоатлет, чемпіон чорних дір у Всесвіті», — зазначив професор Хейно Фальке з Університету Радбуда в Нідерландах.

Так виглядає чорна діра, яка розташована на відстані 500 квінтильйонів кілометрів від Землі
Фото:

Event Horizon Telescope Collaboration

Астрономи пояснили, що їм вдалось графічно зафіксувати горизонт подій — межу чорної діри, яка є точкою неповернення. Потрапляючи у цю область чорної діри об'єкти не здатні вийти за її межі.

Отримати зображення чорної діри вдалось з допомогою поєднання 8 радіотелескопів на різних континентах: так вчені провели процес інтерферометрії, який дозволив здійснювати спостереження одночасно з різних точок. Отримані дані потім об'єднали і отримали зображення чорної діри.

Нагадаємо, у 2018 році учені з Нідерландів та Німеччини розробили нову модель чорної діри, яку називають найбільш реалістичною за всі часи.

Поділитись: