Астрономи проаналізували дані європейського зонда Gaia, що зібрав інформацію про позиції та рух близько 1,7 мільярда зірок. Серед них вдалося знайти сліди невідомої галактики неподалік від нашої Галактики, який досі не спостерігали через її «незручне» розташування.

«Галактику-привид» раніше не спостерігали, оскільки більшу частину часу вона залишається прихованою за порівняно щільною речовиною Чумацького Шляху. Однак за допомогою австралійського телескопа ААТ вченим вдалося отримати спектри понад 100 червоних гігантів в сусідній галактиці, після чого вона надовго зникла з очей. Нову галактику астрономи назвали Antlia 2 (Ant 2).

Спостереження з Землі підтвердили, що зірки в Ant 2 рухаються пов’язаної групою, не наближаючись до нашої Галактики ближче ніж 40 кілопарсек (130 тисяч світлових років). Як і багато інших карликових галактик, Ant 2 — досить древня, а більшість її зірок — старі, невеликі та з низьким вмістом металів. Однак, вона не така вже й мала, оскільки в діаметрі сягає третини Чумацького Шляху, та схожа за розмірами на відомий супутник нашої Галактики, Велику Магелланову Хмару (ВМХ). Натомість світність Ant 2 менше ніж 1/10000 світності ВМХ, а маса її на порядки менше, ніж має бути за розрахунками.

Судячи з усього, Ant 2 — аномально розріджена галактика, до того ж невідомо, які саме процеси «розмазали» Ant 2 у простору. Вчені припускають, що це могло статися під тиском випромінювання і речовини, що вилітала колись з області особливо інтенсивного зореутворення і загибелі наднових, що давно зникли. Також можливо, що так проявився вплив темної матерії.

Раніше ми розповідали, що вчені вважають, що Чумацький Шлях 10 млрд років тому злився з іншою галактикою.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile