Технології / Відкриття

Чумацький Шлях 10 млрд років тому злився з іншою галактикою — дослідження

Nature
Технології/Відкриття/Чумацький Шлях 10 млрд років тому злився з іншою галактикою — дослідження
Зберегти
Вигляд
Вчені вважають, що близько 10 мільярдів років тому наша галактика — Чумацький Шлях — пережила злиття з іншою, меншою галактикою.

Дослідники з Гронінгенського університету в Нідерландах опублікували дослідження, присвячене групі з 30 тисяч зірок, які рухаються в іншому напрямку, ніж зірки нашої галактики.

Виявивши зірки з «неправильним» напрямом руху, астрономи дослідили базу спектральних даних відомих зірок APOGEE. Ці зірки містять менше важких елементів, а значить вони — відносно давнього походження.

Вчені провели комп’ютерну симуляцію руху зірок цієї групи, яка показала, що вони — залишки іншої галактики, з якою Чумацький Шлях злився близько 10 мільярдів років тому.

За попередніми розрахунками, ця галактика була не більше 25% від розміру Чумацького Шляху та складалася зі 600 мільйонів зірок.

Зазначається, що це злиття сильно змінило нашу галактику, воно призвело до появи «рукавів» з молодих і швидких зірок, а також сформувало центральний диск з відносно старих зірок.

Нагадаємо, космічне агентство NASA вирішило офіційно припинити роботу космічного телескопа Kepler, який працював в космосі дев’ять років і виявив понад 2,6 тисячі планет за межами Сонячної системи.

Японська космічна місія Хаябуса-2 зробила перші знімки та записала відео з поверхні астероїда Рюґу, з якого місія має доставити на Землю зразки ґрунту.

Астрономи отримали найбільш детальне зображення спіральної галактики NGC 3981, що знаходиться на відстані близько 65 мільйонів світлових років від Землі.

/Лев Коротаєвський

Більше про:
# чумацький шлях
Пов`язані новини