Астрономи знайшли «неправильну» галактику без темної матерії
Астрономи вперше виявили галактику, вякій майже відсутня темна матерія, що суперечить сучасній науці
Астрономи вперше виявили галактику, в якій майже відсутня темна матерія, що суперечить сучасній науці
Про це йдеться в журналі Nature.
В сучасній науці вважається, що формування галактик запускає саме темна матерія. Вона притягує субатомні частинки — баріони, з яких згодом народжуються зірки, планети та інші космічні об'єкти.
Однак група астрономів під керівництвом Пітера Ван Доккума з Єльського університету відкрила галактику, де темна речовина майже відсутня.
Нова галактика, що одержала назву NGC1052-DF2 або DF2 розташована в 61 мільйонах світлових років від Землі в сузір’ї Кита. ЇЇ виявив оптичний телескоп Dragonfly Telephoto Array. За розмірами вона близька до Чумацького Шляху, проте містить в 200 разів менше зірок.
Автори роботи стверджують, що темна матерія могла відокремитися від DF2. Хоч сьогодні не існує теорій, які б передбачали існування подібних галактик, астрономи запропонували можливе пояснення виникнення незвичайного об'єкта.
Вчені припускають, що DF2 могла втратити темну матерію через гравітацію великої еліптичної галактики NGC1052, що знаходиться поруч.
Темна матерія, згідно з останніми даними, становить близько 27 відсотків від загальної речовини Всесвіту. Проте, астрономи до сих пір не знають, з чого вона складається.
Вперше теорію про існування прихованої речовини у Всесвіті висунули ще в 30-і роки минулого століття. Американський астрофізик Фрід Цвіккі досліджував галактики в скупченні Волосся Вероніки та зауважив, що їх сумарна маса виявилась значно вищою за очікувану. Вчений припустив, що є ще якась прихована маса, яку він назвав Dunkle Materie або темна матерія.
У 70-ті роки астрономи остаточно підтвердили існування темної матерії.
Раніше телескоп Hubble зафіксував злиття двох галактик в сузір'ї Кита.
У свою чергу, NASA перенесло запуск нового телескопа на травень 2020 року
- Поділитися: