ENRU

Удари по Сирії: державні ЗМІ повідомили, що зруйнований інститут у Дамаску випускав ліки від раку

0ef83381965768f1c
Журналісти стверджують, що зруйнований інститут нібито спеціалізувався на розробці ліків від онкології Фото: SANA

Сирійське державне інформаційне агентство SANA заявило, що Науково-дослідний інститут фармацевтичної і хімічної промисловості в Дамаску, по якому Коаліція завдала ударів, спеціалізувався на розробці ліків від онкології.

Про це йдеться у повідомленні агентства, підконтрольного владі Сирії.

Агентство також оприлюднило фото зруйнованого ударами інституту в Дамаску.

Зруйнований інститут фармацевтичної і хімічної промисловості в Дамаску Фото: SANA

Журналісти повідомляють, що інститут нібито спеціалізувався на розробці ліків від онкології, які «на тлі економічних заходів проти Сирії стали дефіцитними».

Видання стверджує, що лабораторії інституту колись використовувалися Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) як центри для збору зразків та проведення їх робіт.

Агентство також посилається на звіти ОЗХЗ, у якому нібито інститут не згадувався як об'єкт, відповідальний за розробку хімічної зброї.

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії. Трамп назвав удари США та союзників по Сирії «досконалою місією».

Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО. Україна також підтримала удари США, Британії та Франції по Сирії.

МЗС Росії відреагувало на удари по хімоб'єктах у Сирії. Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії, однак Радбез ООН відхилив проект резолюції Росії щодо авіаударів в Сирії.

У Міноборони Франції оприлюднили відео удару по Сирії.

Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб. Унаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 і загинули 70 людей.