США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії
Сполучені Штати Америки, Велика Британія таФранція завдали ударів посирійських військових об’єктах, щопов’язані зхімічною зброєю.
Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Франція завдали ударів по сирійських військових об’єктах, що пов’язані з хімічною зброєю.
Про це заявив президент США Дональд Трамп.
За його словами, ці авіаудари стали відповіддю на хімічну атаку в місті Дума, відповідальність за яку США покладають на режим Башара Асада.
«Ця атака надовго погіршить здатність Сирії досліджувати та виготовляти хімічну зброю», — зазначив Трамп.
Глава Об’єднаного комітету начальників штабів Пентагону генерал Джозеф Денфорд заявив, що перша хвиля удару коаліції по Сирії завершена, пише CNN.
Він уточнив, що це були точкові атаки. Як зазначив Денфорд, коаліція завдала ударів по науково-дослідному центру під Дамаском, складу хімічної зброї неподалік міста Хомс, та командному пункту, розташованому неподалік від складу.
First photos of #Damascus being heavily attacked. Joint air strikes on #Syria #Siria #Afrin photos are from @maramkasem @ruslantrad pic.twitter.com/zWCebxqTTy
— Afan Othman (@AfanSaeed) April 14, 2018
Денфорд зазначив, що Росію не повідомляли про удар заздалегідь, але повідомили, «що авіа простір буде використано».
Міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив, що удар по Сирії був одноразовою акцією, і наразі інші авіаудари не заплановані — все залежить від того, чи застововуватиме сирійський режим знову хімічну зброю.
Меттіс додав, що цього разу США подвоїли кількість використовуваної зброї у порівнянні з ударами у квітні 2017 року, коли американські військові завдали ракетного удару по сирійській військовій авіабазі Шайрат.
Глава Пентагону наголосив, що президент США Дональд Трамп послав Башару Асаду чітке послання, щоб той відмовився використовувати хімічну зброю.
Британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що йдеться не про втручання в громадянську війну в Сирії або про зміну режиму в цій країні, а про «обмежений та цілеспрямований удар, який не сприятиме ескалації напруження в регіоні».
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що «червона лінія, встановлена Францією у травні 2017 року, була перетнута».
Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.
«Це зменшить спроможність режиму продовжувати атакувати сирійців хімічною зброєю», — заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обличччя сирійської війни
Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.
Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.
Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.
9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.
10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.
Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».
Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.
Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.
Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.
У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів».
Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.
Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума.
ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.
- Поділитися: