Культура

«Атмосфера Марка Вовчка». Hromadske.ART

Культура/«Атмосфера Марка Вовчка». Hromadske.ART
Зберегти
Вигляд

В торговельно-розважальному центрі «Атмосфера» розпочався проект, присвячений українській письменниці XIX століття, відомій під псевдонімом Марко Вовчок.

«Одна пані родилась у Московщині і вже замужем почала писа­ти по-нашому. Що ж? Недавно написала чотири маленькії повістки із речей селянок. Чи поймете ви мені віри, що як читав я їх, то дух у мене займавсь: так зрозуміла вона красоту нашого слова і наче піснею заговорила», - писав Пантелеймон Куліш про Марка Вовчка.

Марко Вовчок – основоположниця української прози для дітей.

«Нам хотелось познакомить с Марко Вовчок, например, совсем с другой стороны. Потому что все знают ее «Институтку», но никто не знает, что она писала сказки. И сказки эти довольно популярны были. И на самом деле они с очень харизматичными, яркими персонажами, которые раскрывают внутренний мир свой очень хорошо», – розпоідає організаторка проекту Катерина Старунська.

Спеціально для проекту «Атмосфера Марка Вовчка» театр пантоміми Imagination зробив постанову за мотивами казки «Королівна Я».

З метою підтримки молодих талантів, пройшов конкурс ілюстрацій до творів письменниці. Переможцем став художник Євген Якшин з роботою до повісті «Інститутка».

/Ірина Гарнець, Анна Перепелиця

Пов`язані новини