За підсумками перевірки Державною аудиторською службою фінансових операцій Міністерства інформаційної політики виявили нераціональне використання коштів на суму 43,3 мільйона гривень.

«Відсторонення Міністерства від контролю за діяльністю підпорядкованих організацій та підприємств призвело до не раціонального використання бюджетних коштів на суму  43,31 мільйона гривень», — повідомляють в Держаудитслужбі.

Зокрема, там вважають, що через невизначеність статусу державного інформаційного агентства «Укрінформ», міністерство надало йому 42,97 мільйона гривень, які надалі повернулись до бюджету у вигляді податку на прибуток.

Водночас, за підсумками аудиту виявили нецільове використання 5,1 мільйона гривень — кошти, які Мінінформполітики заплатило за поширення суспільно-важливої інформації третім особам, які ці особи надалі використовували у власних цілях.

«Крім того, прийняття міністерством управлінських рішень щодо використання у 2015-2018 роках бюджетних коштів у сумі  29,95 мільйона гривень на створення відеопродукції… без наявності шляхів її розповсюдження через засоби масової інформації надалі має ризик неефективного використання цих коштів», — додали аудитори.

Зазначимо, що Міністерство інформаційної політики створили 2 грудня 2014 року для забезпечення інформаційного суверенітету України та поширення суспільно-важливої інформації.

Раніше повідомлялось, що Мінінформполітики планує витрачати 35 мільйонів гривень щороку на популяризацію України за кордоном.

У червні 2017 року Кабмін створив комісію з питань популяризації України.

У травні 2018 уряд затвердив бренд Ukraine NOW для популяризації України у світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ukraine NOW: 5 питань про новий бренд України

Поділитись: