УКРАЇНА

Аудитора «Приватбанку» можуть позбавити прав в Україні

22 червня, 2017 15:26
УКРАЇНА/Аудитора «Приватбанку» можуть позбавити прав в Україні
Зберегти
Вигляд
Національний банк планує позбавити аудиторську компанію PwC права проводити аудит українських банків, пише Finclub.

Національний банк планує позбавити аудиторську компанію PwC права проводити аудит українських банків, пише Finclub.

Також Нацбанк проситиме Аудиторську палату заборонити PwC займатися аудитом в Україні.

У PwC в свою чергу наполягають, що все робили правильно і під контролем Національного банку.

Нагадаємо, за даними НБУ, аудитори PwC у 2015 не вказали на проблеми в «Приватбанку», які зрештою призвели до його націоналізації.

Нацбанк оцінює діру в капіталі «Привату» у майже 150 млрд гривень.

У НБУ вже підготували проект рішення комітету «Про виключення ТОВ «Аудиторська фірма ПрайсвотерхаусКуперс (аудит)» з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків» (копією володіє FinClub).

Ця подія буде приурочена до публікації річного звіту «Приватбанку» за 2016 рік, зробленого вже іншою аудиторською компанією - E&Y.

Цей звіт ще не оприлюднено офіційно, але його активно коментують у соцмережах, кажучи, що він не підтверджує, але і не спростовує позицію НБУ.

Варто також зазначити, що розбіжності в оцінках кредитів пов’язаним особам можуть виникати ще й тому, що нормативи Нацбанку жорсткіші за міжнародні стандарти.

Як зазначає Bloomberg, у звіті E&Y йдеться про понад 99% кредитів пов’язаним особам у корпоративному кредитному портфелі банку. Тобто, кредити видавались фірмам власників. 164 з 168 позичальників є у стані дефолту, цитує звіт агентство Bloomberg. А застави за кредитами в банку були недооцінені.

Екс-власники «Привату» мільярдери Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов зобов’язувалися до 1 липня реструктуризувати свої позики в банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з «Приватбанку» — розслідування. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини